Praatje met poffertjes 2024 A4

Winteractiviteit zondag 26 januari: Praatje met poffertjes

De vuurkorf brandt, een heerlijke zoete geur van poffertjes vult de winterse lucht ... en de warme gluhwein staat klaar! Heb je zin in een leuk praatje met buurtgenoten, onder het genot van een drankje en poffertjes? Kom dan langs op zondag 26 januari op het binnenterrein van De Nijverheid aan de Thea Beckmanstraat. Iedere buurtbewoner is welkom, met of zonder kinderen! 

Flyer Haagwegkwartier najaar 2024

Check onze activiteiten voor het najaar

Ook dit najaar zijn er weer informatieve en gezellige activiteiten georganiseerd. Op 16 oktober hielden we een inspiratieavond over Energie (verduurzaming van je huis), 7 november kun je een kijkje nemen in het nieuwe sportcomplex en op 15 december kom je in kerstsferen tijdens de tweede editie van Brullen met de Buren. Heb je nog tips voor kerstliedjes? Laat het ons weten! 

Halloween 2024

Op 31 oktober zal er weer Halloween worden gevierd in de wijk. Alle kinderen, groot en klein, worden uitgenodigd om mooi, eng of grappig verkleed langs de deuren te gaan. Vanaf 19.00 lopen de kinderen verkleed langs de deuren om snoepjes te vragen. Vind je het leuk als deze schattige en enge kinderen bij je aanbellen, versier dan je huis en/of zet een lampje voor je raam. En zorg dat je genoeg snoepjes in huis hebt. 

DOORLOPENDE ACTIVITEITEN

Yoga instagram vv

Iedere vrijdagochtend van 10 tot 11 uur wordt een yogales gegeven in het Huis van de Buurt Vogelvlucht onder begeleiding van yogadocent Niki van Gemerden. Kosten: 4,- per les. Aanmelden via Tess.Barning@incluzio.nl

LBuzz

Buzz in de wijk

Bos en Gasthuis: Welkom op de Buurt Ontmoetingsplek (BOP) Willem Kloos

EERDERE ACTIVITEITEN

Collectieve warmtepomp bron installatie.nl

Inspiratieavond over energie
16 oktober 2024

Energie: het gaat ons allemaal aan en het zal niemand ontgaan zijn dat er in de komende jaren heel wat gaat veranderen. Hoe houd je de energierekening zo laag mogelijk, ga je wel of niet over tot warmtepomp en/of zonnepanelen en wat doen we als onze wijk straks echt 'van het gas af' moet?

In samenwerking met Energiek Leiden vond er op 16 oktober jl. een inspiratieavond over energie plaats. Na een inleidende presentatie door Michiel Barendse en Roland Koster (Energiek Leiden) met waardevolle informatie en handige tips over snelle energiebesparing was er gelegenheid om over specifieke onderwerpen met elkaar van gedachten te wisselen. Experts van Energiek Leiden hielpen daarbij en ervaringen werden over en weer gedeeld, waarna iedereen met een actielijstje weer naar huis ging.

Wil jij meedenken met een groep bewoners uit Vreewijk en Haagwegkwartier over een gezamenlijke warmtecentrale in overleg met de gemeente Leiden? Laat het ons weten via de mail.

Of heb je belangstelling een energiecoach te vragen jou gratis te adviseren over verduurzaming of een energiefixer om je te helpen met snelle besparingen? 

Wandeling 28 mei 2024
Historische wandeling 2024

Historische wandeling met Cor Smit
28 mei 2024

Dat de gemiddelde Haagwegkwartierbewoner zich niet niet door regen laat afschrikken, bewezen dinsdagavond 28 mei jl. zo'n dertig buurtgenoten. Ze lieten zich door de bekende Leidse stadshistoricus Cor Smit rondleiden door de natte straten van onze wijk. Cor had zijn huiswerk goed gedaan en zich verdiept in de vele markante gebouwen die het Haagwegkwartier rijk is. Zo wees hij ondermeer op de overblijfselen van de van origine middeleeuwse Boshuizer Wetering die zich nog steeds langs de huidige Moskee kronkelt, houtzaagmolen d'Heesterboom uit 1804 met de status van sierlijk bijzonder erfgoed, het huidige Kastanjehuis waar Kamerlingh Onnes ooit woonde, de plek van de Boshuizer Schans waar tijdens het Spaanse beleg in de 16e eeuw de enige strijd is geleverd tegen de Spanjaarden (halverwege de Haagweg ter hoogte van de Ter Haarkade) en vertelde hij nog veel meer wetenswaardigheden.  Al met al was het dankzij Cor een bijzonder interessante en informatieve avond waardoor je weer met andere ogen naar je eigen wijk gaat kijken. En na de regen? Er kwam zonneschijn. 

Poffertjes HWK

Gezellig 'praatje met poffertjes'
27 januari 2024

Zaterdag 27 januari kwamen zo'n zestig wijkbewoners bij elkaar in warme wintersferen. Op het terrein van De Nijverheid werd er rondom de vuurkorf gezellig bijgepraat onder het genot van een heerlijke portie poffertjes en een gluhweintje. Een geslaagde mid-winterbijeenkomst dus!

A765a738 7465 4628 90eb 95838b72d0f7

Brullen met de Buren in kerstsferen - 10 DECEMBER 2023

Het dak zit nog steeds op de speeltuin, maar we zijn ons tijdens een eerste editie van 'Brullen met de Buren' wèl heerlijk muzikaal te buiten gegaan. Tientallen bewoners van het Haagwegkwartier leefden zich zondag 10 december jl. uit met een keur aan kerstliedjes, begeleid door beroepsmuzikant Michiel Barendse en Brit van Ooijen van het bestuur Haagwegkwartierbelangen. Golden oldies als Jingle Bells tot de herdertjes die bij nachte lagen, Christmas Carols en All I want for Christmas van Mariah Carey kwamen langs, dorstige kelen werden gesmeerd met glühwein en hapjes en zo werd de kerstperiode feestelijk ingeluid. We kijken nu al uit naar een volgende editie van Brullen met de Buren in december 2024  maar we hopen elkaar ook eerder te treffen bij volgende evenementen.