PRAATJE MET POFFERTJES ZONDAG 1 FEBRUARI 2026
Onze jaarlijkse winterborrel was weer heel geslaagd! Een 'heksenketel' vol warme gluhwein, thee en versgebakken poffertjes door Marko van Nima Poffertjes zorgden voor een heerlijk 'warme' entourage in speeltuin Westerkwartier. Kinderen vermaakten zich met de speeltoestellen terwijl ouders gezellig bijkletsten.
BRULLEN MET DE BUREN IN LEIDSE LENTE - 14 DECEMBER 2025
Wie zondagmiddag nietsvermoedend cultuurcafé Leidse Lente binnenstapte, werd verrast door de aanblik en vrolijke stemmen van zo'n 60 zingende buurtgenoten. In stemmige kerstsfeer werd voor de derde keer Brullen met de Buren gehouden: ons kerstmeezingfestijn voor iedereen die van zingen houdt. De kerststemming zat er prima in en ook bewoners uit Transvaal en Vreewijk deden gezellig mee. Brullen met de Buren belooft een echte klassieker te worden, met dank aan de muzikale begeleiding van Michiel en Brit en de gastvrijheid van Leidse Lente. Op naar volgend jaar!
Hoe verduurzaam je jouw huis en hoe kom je van het gas af?
Op de ALV van de belangenvereniging Haagwegkwartier op 12 maart 2025 hoorden welke mogelijkheden er zijn om je huis te isoleren en duurzaam te verwarmen. De werkgroep RijnWarmte, een gezamenlijk initiatief van het Haagwegkwartier en de Vreewijk, presenteerde haar plannen en activiteiten tot nu toe. Met 6 vrijwilligers onderzoekt de werkgroep hoe onze huizen het best verwarmd kunnen worden in de gasloze toekomst. Op 4 november 2025 vond er een drukbezochte bewonersavond plaats in Leidse Lente waar informatie werd gedeeld.
Wil je ook actief worden in de werkgroep?
rondleiding door wijkbewoner en natuurliefhebber Kirsten Schuil.
Energie: het gaat ons allemaal aan en het zal niemand ontgaan zijn dat er in de komende jaren heel wat gaat veranderen. Hoe houd je de energierekening zo laag mogelijk, ga je wel of niet over tot warmtepomp en/of zonnepanelen en wat doen we als onze wijk straks echt 'van het gas af' moet?
In samenwerking met Energiek Leiden vond er op 16 oktober jl. een inspiratieavond over energie plaats. Na een inleidende presentatie door Michiel Barendse en Roland Koster (Energiek Leiden) met waardevolle informatie en handige tips over snelle energiebesparing was er gelegenheid om over specifieke onderwerpen met elkaar van gedachten te wisselen. Experts van Energiek Leiden hielpen daarbij en ervaringen werden over en weer gedeeld, waarna iedereen met een actielijstje weer naar huis ging.
Wil jij meedenken met een groep bewoners uit Vreewijk en Haagwegkwartier over een gezamenlijke warmtecentrale in overleg met de gemeente Leiden? Laat het ons weten via de mail.
Of heb je belangstelling een energiecoach te vragen jou gratis te adviseren over verduurzaming of een energiefixer om je te helpen met snelle besparingen?
Ook dit najaar zijn er weer informatieve en gezellige activiteiten georganiseerd. Op 16 oktober hielden we een inspiratieavond over Energie (verduurzaming van je huis), 7 november kun je een kijkje nemen in het nieuwe sportcomplex en op 15 december kom je in kerstsferen tijdens de tweede editie van Brullen met de Buren. Heb je nog tips voor kerstliedjes? Laat het ons weten!
Het was een koude maar droge zondagmiddag. De zoete geur van poffertjes hing in de lucht, gluhwein en thee stonden klaar om de handen te verwarmen en er werd druk met elkaar gekletst door de tientallen aanwezigen die gehoor gaven aan onze uitnodiging. Buren die elkaar nog niet kenden, maakten kennis, kinderen speelden met elkaar en het was al met al een heel gezellige winterse middag. Voor herhaling vatbaar!
Op 31 oktober zal er weer Halloween worden gevierd in de wijk. Alle kinderen, groot en klein, worden uitgenodigd om mooi, eng of grappig verkleed langs de deuren te gaan. Vanaf 19.00 lopen de kinderen verkleed langs de deuren om snoepjes te vragen. Vind je het leuk als deze schattige en enge kinderen bij je aanbellen, versier dan je huis en/of zet een lampje voor je raam. En zorg dat je genoeg snoepjes in huis hebt.
Dat de gemiddelde Haagwegkwartierbewoner zich niet niet door regen laat afschrikken, bewezen dinsdagavond 28 mei jl. zo'n dertig buurtgenoten. Ze lieten zich door de bekende Leidse stadshistoricus Cor Smit rondleiden door de natte straten van onze wijk. Cor had zijn huiswerk goed gedaan en zich verdiept in de vele markante gebouwen die het Haagwegkwartier rijk is. Zo wees hij ondermeer op de overblijfselen van de van origine middeleeuwse Boshuizer Wetering die zich nog steeds langs de huidige Moskee kronkelt, houtzaagmolen d'Heesterboom uit 1804 met de status van sierlijk bijzonder erfgoed, het huidige Kastanjehuis waar Kamerlingh Onnes ooit woonde, de plek van de Boshuizer Schans waar tijdens het Spaanse beleg in de 16e eeuw de enige strijd is geleverd tegen de Spanjaarden (halverwege de Haagweg ter hoogte van de Ter Haarkade) en vertelde hij nog veel meer wetenswaardigheden. Al met al was het dankzij Cor een bijzonder interessante en informatieve avond waardoor je weer met andere ogen naar je eigen wijk gaat kijken. En na de regen? Er kwam zonneschijn.
Iedere vrijdagochtend van 10 tot 11 uur wordt een yogales gegeven in het Huis van de Buurt Vogelvlucht onder begeleiding van yogadocent Niki van Gemerden. Kosten: 4,- per les. Aanmelden via Tess.Barning@incluzio.nl
Bos en Gasthuis: Welkom op de Buurt Ontmoetingsplek (BOP) Willem Kloos
Zaterdag 27 januari kwamen zo'n zestig wijkbewoners bij elkaar in warme wintersferen. Op het terrein van De Nijverheid werd er rondom de vuurkorf gezellig bijgepraat onder het genot van een heerlijke portie poffertjes en een gluhweintje. Een geslaagde mid-winterbijeenkomst dus!
Brullen met de Buren in kerstsferen - 10 DECEMBER 2023
Het dak zit nog steeds op de speeltuin, maar we zijn ons tijdens een eerste editie van 'Brullen met de Buren' wèl heerlijk muzikaal te buiten gegaan. Tientallen bewoners van het Haagwegkwartier leefden zich zondag 10 december jl. uit met een keur aan kerstliedjes, begeleid door beroepsmuzikant Michiel Barendse en Brit van Ooijen van het bestuur Haagwegkwartierbelangen. Golden oldies als Jingle Bells tot de herdertjes die bij nachte lagen, Christmas Carols en All I want for Christmas van Mariah Carey kwamen langs, dorstige kelen werden gesmeerd met glühwein en hapjes en zo werd de kerstperiode feestelijk ingeluid. We kijken nu al uit naar een volgende editie van Brullen met de Buren in december 2024 maar we hopen elkaar ook eerder te treffen bij volgende evenementen.